Відтепер для покупців Інтернет-магазину доступна можливість здійснити самовивіз продукції з будь-якого офісу Стандартпарк Україна.

Ділянка на схилі: як зміцнити грунт геоматеріалами

При облаштуванні території на ділянках, розташованих на схилах або в низинах, нерідко виникають проблеми з організацією і будівництвом малих декоративних об'єктів (альпійських гірок, клумб, штучних водойм і так далі). Використання геоматериалов – спеціальних полімерних будівельних матеріалів – дозволяє усунути причини проблем і дає можливість реалізувати найсміливіші мрії фахівцям з ландшафтного дизайну.

Дієві способи укріплення грунту і особливості вибору методики

Сповзаючий грунт приносить немало неприємностей при розбитті і облаштуванні елементів ландшафтного декору. Не так давно для зміцнення грунту на схилах і укосах використовувалися металеві сітки, за допомогою яких вдавалося зупинити рух грунту на ділянках з великим кутом нахилу і нестійкими грунтами, а також дерев'яні грати і палі.

Сучасні технології і винахід пластика зробили переворот у світі садово-паркового дизайну. Завдяки цим екологічно безпечним і дешевим матеріалам сьогодні немає необхідності в:

  • висадці на схилах рослин, що затримують грунт коренями;
  • використанні при будівництві важких і масивних колод в якості підпірних паль;
  • кладці бордюрів з масивних каменів або зведенні конструкцій з бетонних блоків.

Так, застосування простого розкрою геотекстиля, а також використання геосетки шиповидних геомембран і інших матеріалів, дозволяє робити роботи по плануванню і облаштуванню земельних ділянок заміських будинків і облагороджування території в мінімально короткі терміни.

Важливими аспектами, які слід враховувати при виборі штучної системи для зміцнення схилу, є критерії міри інтенсивності ерозії грунту і кривизна насипу. У разі, якщо територія має скіс менше 8% (різниця між рівнями 8 м на 100 м. п.), допускається закріплювати схил природними способами. Крутіший ухил на земельній ділянці слід армувати геоматериалами.

Правила і особливості застосування геоматериалов для укріплення грунту

Щоб правильно підібрати матеріал для укріплення грунту, слід проаналізувати такі чинники, як:

  • структура грунту
  • міра ухилу
  • глибина залягання грунтових вод

а також врахувати частоту і вірогідність природних руйнувань, до яких відносять зсуви, подмывы і осипання.

На підставі отриманих даних вибирають найбільш відповідний спосіб зміцнення грунту, а також підбирають геоматериалы, за допомогою яких можна буде забезпечити максимальну міру захисту території.

Найпростішим способом зміцнити сповзаючий грунт являється геотекстиль. Цей щільний матеріал, виготовлений з полиэфирных або полипропиленовых волокон і здатний пропускати воду, розстилають по схилах, а потім закріплюють за допомогою анкерів. Відмітною характеристикою цього виду геокомпозита є розтяжність, що дозволяє за допомогою текстилю оформити з кривизною до 60° зі збереженням і захистом природних форм. Часто геоматеріал цього типу використовують у поєднанні з іншими (георешітками, геосітками і геоматами).

Геоматы є тривимірною сіткою або губкою з великим розміром осередків, виготовлену з полімерних ниток. Волокна склеюють між собою за допомогою високих температур. Місцевість з глинистим грунтом з ухилом до 70° також зміцнюють матами з натуральних (частіше за кокосові волокна), які з часом стануть природним добривом. Облаштування схилів геоматами поєднують з натуральними методами армування, що припускають висадку рослин, коренева система яких здатна затримувати грунт.

Земельні ділянки з великим градусом ухилу зміцнюють при допомозі георешеток чи геосеток. Ці матеріали є мережею осередків, скріплених між собою. Висота полімерних стрічок в георешетках може досягати 300 мм, тоді як висота ниток геосетки не перевищує 5 -10 мм За допомогою георешеток можна посилити дуже круті укоси з кутом, значення якого наближене до 45°.

Роботи по армуванню схилів розпочинають з проведення вимірів, а також проведення аналізу стану грунту. Особливу увагу слід приділити ділянкам з ярами (особливо такими, що демонструють тенденцію до розростання) і території уздовж берегової лінії.

Слід зазначити, що розрахунки і проектування конструкцій треба довірити фахівцям, які за допомогою спецобладнання зможуть визначити :

  • тиск грунту
  • складність рельєфу
  • розміри і контури робочої зони
  • потреба в матеріалах і їх типі

а також в короткі терміни і безпомилково здійснити роботи по фіксації нестійкого грунту.

На ділянках з невеликим ухилом роботи по армуванню схилів можна виконати самостійно. Найлегше зміцнювати грунт геотекстилем. При проведенні робіт все, що знадобиться зробити, – це розстелити текстиль на нестійкому грунті, а потім закріпити полотно за допомогою анкерів.

Не складе труднощів укласти по схилах і геоматы. Цей матеріал, точно так, як і геополотно, випускається в рулонах. Саме це дозволяє зробити армування бригадою з 2-х чоловік. Принцип кріплення геоматов подібний до робіт з геотекстилем. Відмінністю є те, що останній кріплять на великій відстані (частенько тільки по периметру), а при укладанні геоматов анкера розташовують в шаховому порядку з кроком не більше 60 см.

Укладання георешетки розпочинають зі зняття верхнього шару грунту (разом з дерном) і підготовки ділянки, що включає прибирання сміття і вирівнювання території по загальному куту нахилу. Після закінчення підготовчих робіт роблять укладання і кріплення конструкції. Завершальним етапом є засипка осередків родючим грунтом і висів насіння. Відмітно, що цей тип зміцнення схилів найбільш актуальний при необхідності зупинки ерозії грунту, викликаного вітрами, талими або дощовими водами.


Повернутися до списку

Замовлення зворотнього дзвінка

Поставити запитання

Ваше ім'я та по батькові*
Ваша ел.адреса*
Контактний телефон
Ваш регіон*
Запитання, яке Вас цікавить

Авторизація

Логін :
Пароль:
Запам'ятати мене
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів: