Дренаж на ділянці

06.02.2014

 

 

Глибинний дренаж і поверхневе водовідведення – обов'язкові елементи водовідвідної системи, яка повинна облаштовуватися на всіх земельних ділянках, з метою захистити споруди та зелені насадження від осадових і ґрунтових вод. Це стосується житлових комплексів, приватних будівництв, садів і парків, АЗС і різних промислових об'єктів.

Навіщо потрібен дренаж на ділянці?

Ґрунтові води та атмосферні опади несуть велику загрозу для споруд та прилеглої території. Надлишкова волога в ґрунті сприяє руйнуванню основи доріг і доріжок, ущільненню верхніх шарів ґрунтів і, як наслідок, загибелі чагарнику і дерев, а також вимиванню і переміщенню підземних шарів.

Які проблеми вирішує дренажна система на ділянці?

Для рослин:

 • Ущільнення ґрунтів, особливо у верхніх шарах, внаслідок чого ускладнюється доступ кисню і поживних речовин до коріння. Часто це призводить до загнивання кореневої системи і подальшої загибелі рослин.
 • Вимивання родючого зовнішнього шару ґрунту швидкими потоками талої та дощової води.
 • Замулювання низинних місць і порушення теплового режиму, що сприяє утворенню моху і цвілі на газонах.

Для будівель:

 • Підтоплення фундаменту, що веде до розтріскування і подальшого руйнування.
 • Проникнення вогкості в будівлю.
 • Поява грибка на стінах.

Для доріг :

 • Розтріскування дорожнього покриття.
 • Руйнування цілісності полотна.
 • Освіта калюж, а взимку зледенілих на доріжках.

Крім того, в зимовий час дороги і траси посипаються хімічними реактивами, які вкрай шкідливі для рослинності і навіть псують тротуарну плитку та асфальт. Таким агресивним стокам не можна затримуватися не тільки на газонах, а й на мощених і асфальтованих дорогах.

Повноцінний відведення води з ділянки (дачного, садового, присадибної) включає:

Поверхневе водовідведення

Поверхневе водовідведення – це комплексна система для швидкого та своєчасного відводу опадів з ділянки в загальну каналізацію і включає в себе покрівельний та територіальний водозбір . Грамотно облаштована дощова каналізація забезпечить сухість стін і фундаментів при будь-якій погоді: в період осінніх дощів, літніх злив, зимових морозів і весняної відлиги.

Поверхневий водовідвід послідовно вирішує ряд важливих завдань, а саме:

 • Приховати великі потоки осадових вод на рубежі ділянки.
 • Організований відвід води з покрівлі.
 • Швидкий відвід опадів з вимощення та перешкоджання проникненню рідини до фундаменту.
 • Перешкоджання застою води на дорогах і галявинах.

Система поверхневого водовідведення включає в себе 2 види:

 • точковий (для збору і відводу води в локальні водозбірні модулі: дощоприймачі і колодязі);
 • лінійний (для швидкого і організованого збору опадів з великих площ  спеціальними жолобами і лотками, встановленими по всій території під певним ухилом і з кінцевою точкою відводу в громадський колектор).

Вміле поєднання точкових і лінійних елементів дозволяє мінімізувати обсяги підготовчих робіт, а також протягнути зливові каналізаційні канали найкоротшим шляхом по ділянці з оптимальною кількістю дощоприймачів і пісковловлювачів. Всі складові для водозбору виготовляються з надміцних матеріалів: бетону , пластику і полімербетону. Для запобігання засмічення, система комплектується фільтрувальним  кошиком для затримання сміття , а лотки ззовні накриваються знімними декоративними зливовими решітками.

Глибинний дренаж

Для контролю рівня ґрунтових вод і підтримування в допустимому діапазоні на територіях з рівнем залягання підземних вод 1,5 м і вище потрібен дренаж ділянки та дренаж фундаменту. Роблять це на початковому етапі облаштування території, включаючи в генеральний план будівництва. Глибинний дренаж – це впорядкована мережа дрен, прокладених по периметру і під ухилом до точки скидання в загальний колектор.

Залежно від території і матеріалів дренажна система на ділянці може бути :

Будь-який вид сучасного водовідведення виглядає естетично. Частина комунікацій заховані під землею, а видимі накриті декоративними решітками. Вода в системі йде самопливом, виключаючи застої рідини, накопичення бруду та утворення неприємного запаху. Але доступ до комунікацій є, при потребі їх можна почистити.



Повернутися до списку

Замовлення зворотнього дзвінка

Поставити запитання

Ваше ім'я та по батькові*
Ваша ел.адреса*
Контактний телефон
Ваш регіон*
Запитання, яке Вас цікавить

Авторизація

Логін :
Пароль:
Запам'ятати мене
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів: