Дренаж на ділянці

06.02.2014

 

 

Глибинний дренаж і поверхневе водовідведення - обов'язкові елементи водовідвідної системи, яка повинна облаштовуватися на всіх земельних ділянках, з метою захистити споруди та зелені насадження від осадових і ґрунтових вод. Це стосується житлових комплексів, приватних будівництв, садів і парків, АЗС і різних промислових об'єктів.

Навіщо потрібен дренаж на ділянці?

Ґрунтові води та атмосферні опади несуть велику загрозу для споруд та прилеглої території. Надлишкова волога в ґрунті сприяє руйнуванню основи доріг і доріжок, ущільненню верхніх шарів ґрунтів і, як наслідок, загибелі чагарнику і дерев, а також вимиванню і переміщенню підземних шарів.

Які проблеми вирішує дренажна система на ділянці?

Для рослин:

 • Ущільнення ґрунтів, особливо у верхніх шарах, внаслідок чого ускладнюється доступ кисню і поживних речовин до коріння. Часто це призводить до загнивання кореневої системи і подальшої загибелі рослин.
 • Вимивання родючого зовнішнього шару ґрунту швидкими потоками талої та дощової води.
 • Замулювання низинних місць і порушення теплового режиму, що сприяє утворенню моху і цвілі на газонах.

Для будівель:

 • Підтоплення фундаменту, що веде до розтріскування і подальшого руйнування.
 • Проникнення вогкості в будівлю.
 • Поява грибка на стінах.

Для доріг :

 • Розтріскування дорожнього покриття.
 • Руйнування цілісності полотна.
 • Освіта калюж, а взимку зледенілих на доріжках.

Крім того, в зимовий час дороги і траси посипаються хімічними реактивами, які вкрай шкідливі для рослинності і навіть псують тротуарну плитку та асфальт. Таким агресивним стокам не можна затримуватися не тільки на газонах, а й на мощених і асфальтованих дорогах.

Повноцінний відведення води з ділянки (дачного, садового, присадибної) включає:

Поверхневе водовідведення

Поверхневе водовідведення - це комплексна система для швидкого та своєчасного відводу опадів з ділянки в загальну каналізацію і включає в себе покрівельний та територіальний водозбір . Грамотно облаштована дощова каналізація забезпечить сухість стін і фундаментів при будь-якій погоді: в період осінніх дощів, літніх злив, зимових морозів і весняної відлиги.

Поверхневий водовідвід послідовно вирішує ряд важливих завдань, а саме:

 • Приховати великі потоки осадових вод на рубежі ділянки.
 • Організований відвід води з покрівлі.
 • Швидкий відвід опадів з вимощення та перешкоджання проникненню рідини до фундаменту.
 • Перешкоджання застою води на дорогах і галявинах.

Система поверхневого водовідведення включає в себе два види:

 • точковий водовідвід (для збору і відводу води в локальні водозбірні модулі: дощоприймачі і колодязі);
 • лінійний водовідвід (для швидкого і організованого збору опадів з великих площ  спеціальними жолобами і лотками, встановленими по всій території під певним ухилом і з кінцевою точкою відводу в громадський колектор).

Вміле поєднання точкових і лінійних елементів дозволяє мінімізувати обсяги підготовчих робіт, а також протягнути зливові каналізаційні канали найкоротшим шляхом по ділянці з оптимальною кількістю дощоприймачів і пісковловлювачів. Всі складові для водозбору виготовляються з надміцних матеріалів: бетону , пластику і полімербетону. Для запобігання засмічення, система комплектується фільтрувальним  кошиком для затримання сміття , а лотки ззовні накриваються знімними декоративними зливовими решітками.

Глибинний дренаж

Для контролю рівня ґрунтових вод і підтримування в допустимому діапазоні на територіях з рівнем залягання підземних вод 1,5 м і вище потрібен дренаж ділянки та дренаж фундаменту. Роблять це на початковому етапі облаштування території, включаючи в генеральний план будівництва. Глибинний дренаж - це впорядкована мережа дрен, прокладених по периметру і під ухилом до точки скидання в загальний колектор.

Залежно від території і матеріалів дренажна система на ділянці може бути :

Будь-який вид сучасного водовідведення виглядає естетично. Частина комунікацій заховані під землею, а видимі накриті декоративними решітками. Вода в системі йде самопливом , виключаючи застої рідини, накопичення бруду та утворення неприємного запаху. Але доступ до комунікацій є, при потребі їх можна почистити.Возврат к списку

Замовлення зворотнього дзвінка

Поставити запитання

Ваше ім'я та по батькові*
Ваша ел.адреса*
Контактний телефон
Ваш регіон*
Запитання, яке Вас цікавить

Авторизація

Логін :
Пароль:
Запам'ятати мене
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Загрузка...