Блог

ПОВЕРХНЕВЕ ВОДОВІДВЕДЕННЯ: ВИДИ, ПЕРЕВАГИ, ПОРАДИ З МОНТАЖУ

Yukhymenko

24.07.2021

52

Талі води і рясний дощ можуть стати причиною руйнування фундаменту будівлі, а також спровокувати розшарування дорожнього полотна. Надлишки води, що просочуються в грунт, сприяють утворенню плісняви в кутах будинку і грибка, який вражає стіни в підвалі під будинком. Вирішити ці і усі інші проблеми, викликані застоєм води, можна за допомогою облаштування спеціальної інженерної споруди, що іменується поверхневим водовідведенням.

Зміст

 • Різновиди поверхневих водовідведень і основні відмінності
 • Корисні поради по проектуванню і монтажу системи поверхневого водовідведення
Різновиди поверхневих водовідведень і основні відмінності

Застосування систем поверхневого водовідведення дозволяє уникнути багатьох проблем. Завдяки наявності конструкцій можна уникнути:

 • просідання і руйнування фундаменту
 • появи тріщин на стінах будов


а також запобігти руйнуванню несних конструкцій. На сьогодні при укладанні зливових систем для відведення талої і дощової води застосовуються 3 типи водовідведення : лінійний, трубчастий і точковий.

 

Лінійна система
Лінійний тип водовідведення використовується при облаштуванні зливових систем у більшості міст, і з успіхом може застосовуватися на приватній території. До числа основних елементів конструкції входять:

 • водовідвідні лотки;
 • захисні (дренажні) грати;
 • труби;
 • пескоуловители (резервуари для збору піску і часток грунту, принесених дощем).


Облаштування поверхневих відведень лінійного типу дозволяє швидко осушити великі території, і тому подібні системи встановлюють по периметру будинків, уздовж дорожнього полотна або на ділянках в низині.

Елементи конструкції виготовляються з бетону (армованого або полімерного), а також пластика. Грати, якими накривають вхід в зливові ями, повинні витримувати підвищені навантаження і не піддаватися корозії, і тому для виготовлення цих виробів часто використовують чавун.

Насьогодні системи поверхневого лінійного водовідведення випускаються в декількох серіях. У зонах з низькою прохідністю і мінімумом навантажень рекомендується встановлювати стандартні модифікації. На ділянках з інтенсивним рухом, а також підтоплюваних територіях (у т. ч. у низині), кращим рішенням стає установка посилених водовідведень.

 

Точкове водовідведення
Системи точкового водовідведення складаються з резервуару, в який стікають тала вода і дощові потоки з дахів. Використання таких систем дозволить уникнути калюж, що утворюються на асфальті, отмостках або щільному грунті з низькою мірою адсорбції.

Принцип роботи точкового водовідведення полягає в тому, що потоки, що стікають в трубу водостоку, потрапляють в колодязь, а далі рідина по трубах, прокладених неглибоко під землею, потрапляє в ливневки або каналізацію. Слід зазначити, що усі резервуари для прийому води мають невеликий об'єм і розмір. Це дозволяє встановлювати їх в місцях збору води (під поливальним краном, у порогу на вході до будинку, біля в'їзних воріт або хвіртки і так далі).

Короби для прийому води найчастіше виготовляються з пластика. Резервуари обов'язково накриваються гратами, для виготовлення яких може застосовуватися як міцний пластик, так і чавун. Залежно від модифікації, точкові системи можуть доукомплектовуватися ємностями для збору сміття і сифонами з різною пропускною спроможністю.

 

Трубчасті системи водовідведення
Основною відмінністю трубчастих систем водовідведень від інших моделей для збору і транспортування дощової і талої води являється наявність оглядових колодязів, що є шахтами з окремими лотками над трубами.

Водовідведення такого типу рекомендується використати в місцях, де ухил, розмір або напрям труб міняє свій напрям. Трубчасті системи водовідведення можуть використовуватися в комплексі з лінійними конструкціями, а також доповнювати точкові ливневки.

Корисні поради по проектуванню і монтажу системи поверхневого водовідведення

Облаштування систем водовідведення слід робити в точності з проектом. Це дозволить уникнути класичних помилок, із-за яких навіть за наявності повної системи водовідведення, не вдається вирішити сезонні проблеми із застоєм талої і дощової води.

При установці зливової лінійної системи треба правильно:

 • розмітити напрям жолобів
 • розрахувати пропускну спроможність каналів і кут нахилу труб
 • врахувати потребу в резервуарах, сифонах і додаткових складових


а також спроектувати місця установки оглядових колодязів.

Що стосується точкових дощоприймачів, то їх рекомендується встановлювати в поглиблених місцях. Саме це дозволить забезпечити швидке стікання надлишків води. Украй потрібний монтаж таких резервуарів в низинах, а також в місцях спуску зливових труб, що відводять воду з дахів будинків і господарських будов.

Важливою умовою є те, що монтаж системи водовідведення слід робити в суху і теплу погоду. Проведення робіт припускає:

 • нанесення розмітки безпосередньо на місцевості;
 • виїмку грунту, риття котлованів і прокладення каналів для подальшого укладання жолобів;
 • облаштування траншей за допомогою гідроізоляційних матеріалів (при необхідності);
 • укладання системи водовідведення і установку резервуарів для прийому води;
 • оформлення (засипку грунтом і трамбівку) простору між жолобами і краями траншей;
 • установку дренажних грат, що виконують захисну і декоративну функції.


Облаштувати водовідведення і забезпечити осушення ділянки можна як при спорудженні будівлі, так і разом з проведенням основного циклу робіт по благоустрою прилеглої території.

Проектування системи повинні робити фахівці, які на підставі даних про можливе навантаження і з урахуванням індивідуальних чинників, зможуть розрахувати потребу в основних елементах конструкції (лотках, дощоприймачах, газонних гратах, люках і так далі) і правильно розподілити напрям потоків води.

поділитись:

Інші статті

Блог

Всі види решітчастого настилу: особливості, характеристики і застосування

Блог

Принцип дії і влаштування установок очистки побутових стічних вод

Блог

Як підвищити імідж компанії за рахунок звичайного килимка від бруду

Блог

Сучасні дороги - це екологічність, безпека, витривалість та надійність

Реєстрація

Зареєструватися як

 • Частный покупатель
 • Дилер
 • Непідтверджений дилер
Виберіть опцію
або
Купити в 1 клік