Блог

Ділянка на схилі: як зміцнити круті схили і укоси геоматеріаламі?

Yukhymenko

25.11.2021

372

При облаштуванні території на ділянках, розташованих на схилах або в низинах, нерідко виникають проблеми з організацією і будівництвом малих декоративних об'єктів (альпійських гірок, клумб, штучних водойм і так далі). Використання геоматериалов – спеціальних полімерних будівельних матеріалів – дозволяє усунути причини проблем і дає можливість реалізувати найсміливіші мрії фахівцям з ландшафтного дизайну.
Ділянка на схилі: як зміцнити грунт геоматеріалами

Зміст

 • Дієві способи укріплення грунту і особливості вибору методики
 • Правила і особливості застосування геоматериалов для укріплення грунту
Дієві способи укріплення грунту і особливості вибору методики

Сповзаючий грунт приносить немало неприємностей при розбитті і облаштуванні елементів ландшафтного декору. Не так давно для зміцнення грунту на схилах і укосах використовувалися металеві сітки, за допомогою яких вдавалося зупинити рух грунту на ділянках з великим кутом нахилу і нестійкими грунтами, а також дерев'яні грати і палі.

Сучасні технології і винахід пластика зробили переворот у світі садово-паркового дизайну. Завдяки цим екологічно безпечним і дешевим матеріалам сьогодні немає необхідності в:

 • висадці на схилах рослин, що затримують грунт коренями;
 • використанні при будівництві важких і масивних колод в якості підпірних паль;
 • кладці бордюрів з масивних каменів або зведенні конструкцій з бетонних блоків.


Так, застосування простого розкрою геотекстиля, а також використання геосетки шиповидних геомембран і інших матеріалів, дозволяє робити роботи по плануванню і облаштуванню земельних ділянок заміських будинків і облагороджування території в мінімально короткі терміни.

Важливими аспектами, які слід враховувати при виборі штучної системи для зміцнення схилу, є критерії міри інтенсивності ерозії грунту і кривизна насипу. У разі, якщо територія має скіс менше 8% (різниця між рівнями 8 м на 100 м. п.), допускається закріплювати схил природними способами. Крутіший ухил на земельній ділянці слід армувати

Правила і особливості застосування геоматериалов для укріплення грунту

Щоб правильно підібрати матеріал для укріплення грунту, слід проаналізувати такі чинники, як:

 • структура грунту
 • міра ухилу
 • глибина залягання грунтових вод


а також врахувати частоту і вірогідність природних руйнувань, до яких відносять зсуви, подмывы і осипання.

На підставі отриманих даних вибирають найбільш відповідний спосіб зміцнення грунту, а також підбирають геоматериалы, за допомогою яких можна буде забезпечити максимальну міру захисту території.

Найпростішим способом зміцнити сповзаючий грунт являється геотекстиль. Цей щільний матеріал, виготовлений з полиэфирных або полипропиленовых волокон і здатний пропускати воду, розстилають по схилах, а потім закріплюють за допомогою анкерів. Відмітною характеристикою цього виду геокомпозита є розтяжність, що дозволяє за допомогою текстилю оформити з кривизною до 60° зі збереженням і захистом природних форм. Часто геоматеріал цього типу використовують у поєднанні з іншими (георешітками, геосітками і геоматами).

Геоматы є тривимірною сіткою або губкою з великим розміром осередків, виготовлену з полімерних ниток. Волокна склеюють між собою за допомогою високих температур. Місцевість з глинистим грунтом з ухилом до 70° також зміцнюють матами з натуральних (частіше за кокосові волокна), які з часом стануть природним добривом. Облаштування схилів геоматами поєднують з натуральними методами армування, що припускають висадку рослин, коренева система яких здатна затримувати грунт.

Земельні ділянки з великим градусом ухилу зміцнюють при допомозі георешеток чи геосеток. Ці матеріали є мережею осередків, скріплених між собою. Висота полімерних стрічок в георешетках може досягати 300 мм, тоді як висота ниток геосетки не перевищує 5 -10 мм За допомогою георешеток можна посилити дуже круті укоси з кутом, значення якого наближене до 45°.

Роботи по армуванню схилів розпочинають з проведення вимірів, а також проведення аналізу стану грунту. Особливу увагу слід приділити ділянкам з ярами (особливо такими, що демонструють тенденцію до розростання) і території уздовж берегової лінії.

Слід зазначити, що розрахунки і проектування конструкцій треба довірити фахівцям, які за допомогою спецобладнання зможуть визначити :

 • тиск грунту
 • складність рельєфу
 • розміри і контури робочої зони
 • потреба в матеріалах і їх типі


а також в короткі терміни і безпомилково здійснити роботи по фіксації нестійкого грунту.

На ділянках з невеликим ухилом роботи по армуванню схилів можна виконати самостійно. Найлегше зміцнювати грунт геотекстилем. При проведенні робіт все, що знадобиться зробити, – це розстелити текстиль на нестійкому грунті, а потім закріпити полотно за допомогою анкерів.

Не складе труднощів укласти по схилах і геоматы. Цей матеріал, точно так, як і геополотно, випускається в рулонах. Саме це дозволяє зробити армування бригадою з 2-х чоловік. Принцип кріплення геоматов подібний до робіт з геотекстилем. Відмінністю є те, що останній кріплять на великій відстані (частенько тільки по периметру), а при укладанні геоматов анкера розташовують в шаховому порядку з кроком не більше 60 см.

Укладання георешетки розпочинають зі зняття верхнього шару грунту (разом з дерном) і підготовки ділянки, що включає прибирання сміття і вирівнювання території по загальному куту нахилу. Після закінчення підготовчих робіт роблять укладання і кріплення конструкції. Завершальним етапом є засипка осередків родючим грунтом і висів насіння. Відмітно, що цей тип зміцнення схилів найбільш актуальний при необхідності зупинки ерозії грунту, викликаного вітрами, талими або дощовими водами.

 

 

поділитись:

Інші статті

Блог

Всі види решітчастого настилу: особливості, характеристики і застосування

Блог

Принцип дії і влаштування установок очистки побутових стічних вод

Блог

Як підвищити імідж компанії за рахунок звичайного килимка від бруду

Вхід
або
Реєстрація

Зареєструватися як

 • Приватний покупець
 • Дилер
Поле обов'зкове для заповнення
або