Блог

Правильно організована водостічна система

Yukhymenko

25.11.2021

274

Збільшити термін служби покрівлі, відкритих балконів і терас, а також виключити затоплення цокольних поверхів і ділянок усередині будов можна при допомозі покрівельного і внутрішнього водовідведень. Названі водостічні конструкції дозволяють якісно і швидко зібрати і видалити воду з даху, а також організувати її відведення в грунт, спеціальні резервуари або у водовідвідну (дренажну) систему поверхневого типу.
Чи можна обійтися без організованої водостічної системи?

Зміст

 • Організований водостік і переваги цієї водостічної системи
 • Правила і нюанси вибору і організації водостоку
Організований водостік і переваги цієї водостічної системи

Організовані водостоки є конструкціями, які застосовуються для відведення води з поверхні плоских і похилих дахів. Прийнято розрізняти зовнішні і внутрішні типи систем, що відрізняються один від одного способом і місцем монтажу. Так, внутрішні відведення можна спорудити в опалюваних будовах, покритих рулонними або мастичними покрівлями, а зовнішні системи підходять для будинків, покритих металлочерепицей і шифером.

Зовнішня водостічна система, створена навколо будівлі, носить зовсім не декоративний характер, хоча і дозволяє перетворити вигляд будови і надає йому завершеному вигляду. Основним призначенням конструкції, що складається з жолобів, воронок і труб, закріплених по периметру будови, є відведення дощової води від фундаменту. Також зовнішні системи водовідведення можуть застосовуватися на дахах із зеленими насадженнями і дахах-терасах.

Принцип роботи класичної системи простий: вода з даху поступає в жолоби, розташовані у краю покрівлі, по жолобах стікає у воронки, а звідти потрапляє труби, з яких потоки переміщаються в зливову каналізацію або дренажний колодязь.

Правильно спроектована і змонтована система організованого водостоку дозволяє захистити споруди:

 • підтоплень
 • проникнення всередину води
 • грибка і плісняви на стінах, полі і льохах


а також запобігають руйнуванням будов і ушкодження верхнього шару гідроізолюючого покриття. При цьому відсутність організованої ливневки стає причиною появи бурульок, калюж, а також стає причиною намокання стін і псування фасаду.

При виготовленні конструкцій використовують пластикові, мідні або металеві канали (жолоби) і труби, а також спеціальні покрівельні воронки. Перші використовуються при облаштуванні водовідведення із скатних дахів, а другі – дозволяють зібрати талу воду і опади з поверхні плоскої покрівлі без ухилу. Для складання систем застосовуються допоміжні елементи (коліна, кути і заглушки), за допомогою яких можна надати конструкції потрібні контури. Усі елементи кріпляться на стіни за допомогою кронштейнів.

 

Правила і нюанси вибору і організації водостоку

Вибираючи елементи і системи водостоку, що комплектують для виготовлення, треба звертати увагу на конструкцію і місткість жолобів, а також матеріал, з якого елементи виготовлені.

Найбільш дорогим матеріалом, який здавна використовується при виготовленні водостоків, вважається мідь. Попри те, що такі вироби мають високу вартість, яка в рази перевищує ціну споруд з нержавіючої сталі, поціновувачі старовини обладнали зливову водостоки саме мідними конструкціями. При цьому понесені витрати повністю нівелюються терміном експлуатації.

Водовідвідні системи з оцинковування, незважаючи на високу міцність конструкції, стійкість до ударних навантажень і тиску, а також відносну простоту монтажу, не користуються особливою популярністю. Останнім часом на зміну їм пришли вироби з пластика і металопластика.

Пластик відноситься до матеріалів з тривалим терміном експлуатації. Водостоки з ПВХ нескладно монтувати і легко вписати у будь-який архітектурно-дизайнерський проект будинки. Крім того, до позитивних якостей можна віднести і те, що при попаданні на жолоби води під час дощу практично не чутно шуму.

Перевагами використання системи з пластика є те, що вона :

 • не іржавіє;
 • не покривається патиною;
 • не схильна до впливу ультрафіолету;
 • практично не засмічується (адже ПВХ має високий коефіцієнт ковзання).


Серед мінусів використання такого матеріалу виділяють малу кількість кольорів і крихкість (такі труби можуть лопнути під масою снігу).

Металопластикові конструкції по довговічності і іншим характеристикам подібні до пластикових виробів. При цьому додаткове армування дає їм можливість витримують великі навантаження. Саме тому (а ще тому, що колірна гамма виробів дозволяє вибрати елементи, які добре поєднуватимуться з кольором стін або покрівлі) металопластикові системи мають великий попит у споживачів.

Елементи водостічної системи можна встановити на будь-якій стадії будівництва будинку, але, щоб уникнути проблем, зробити це треба після покриття даху шифером або іншим матеріалом. Сучасною тенденцією є облаштування прихованого водостоку, який має на увазі укладання труб і інших елементів інженерної конструкції під обшивку будівлі. Таку технологію найлегше реалізувати при використанні сайдингового покриття.

Хороша водостічна система коштує недешево, і саме тому роботи по організації водовідведення з плоских або скатних дахів слід довіряти професіоналам, які зуміють :

 • підібрати тип водостоку
 • створити проект системи водовідведення


а також розрахувати кількість елементів для складання.

Відсутність організованої системи збору і відведення стоків з дахів може стати причиною псування отмостков, стін і руйнуванням цоколя. Як наслідок цього в непридатність прийде фундамент, що може спричинити утворення тріщин в кладці, поява плісняви і грибка усередині приміщень і гниття дерев'яних підлог. Крім того, відсутність організованої системи відведення води з дахів може стати причиною травматизму, викликаних падінням брил снігу і бурульок.

поділитись:

Інші статті

Блог

Як підвищити імідж компанії за рахунок звичайного килимка від бруду

Блог

Принцип дії і влаштування установок очистки побутових стічних вод

Блог

Всі види решітчастого настилу: особливості, характеристики і застосування

Блог

Сучасні дороги - це екологічність, безпека, витривалість та надійність

Вхід
або
Реєстрація

Зареєструватися як

 • Приватний покупець
 • Дилер
Поле обов'зкове для заповнення
або
Купити в 1 клік
Пропонуємо розрахувати кількість потрібних решіток, шт
Прохання внести значення нижче, заокруглюючи в більший бік.
Пропонуємо розрахувати кількість потрібних модулів, шт
Прохання внести значення нижче, заокруглюючи в більший бік.
В разі необхідності сформувати повороти, заокруглення - додаваємо до цифри вище 3 модулі
Пропонуємо розрахувати кількість потрібних модулів, шт
Прохання внести значення нижче, заокруглюючи в більший бік.
В разі необхідності сформувати повороти, заокруглення - додаваємо до цифри вище 3 модулі